آیا از اول مهر مدارس باز میشود یا همچنان کلاس ها بصورت آنلاین برگزار میگردد؟

یکی از سوالات اصلی والدین در زمان ثبت نام این سوال است که فعالیت تحصیلی سال جدید چگونه خواهد بود. از آنجایی که یکسال گذشته تمام کلاسها بصورت آنلاین برگزار گردید، اکثر دانش آموزان افت شدید درسی و اخلاقی داشتند و دچار لطمات فراوانی شدند که اکثر روانشناس ها و مشاوران به آن اشاره میکنند و والدین نیز با مشکلات جدید و فراوانی مواجه شده اند که هم اکنون سوال اساسی و مهم والدین این موضوع شده است.

به همین جهت ضمن اعلام این موضوع که به احتمال بسیار فراوان کلاس ها بصورت حضوری تشکیل میشود، توجه شما را به آخرین بخشنامه ارسالی اداره آموزش و پرورش جلب میکنیم :
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، سخنگوی آموزش و پرورش در مورد ثبت‌نام مدارس، اظهار کرد: انتظار می‌رود مسؤولان تمام تمرکز خود را برای واکسیناسیون بگذارند و شرایط را برای رفتن دانش‌آموزان به مدارس مهیا کنند.
وی با تأکید بر اینکه برای تربیت دانش‌آموزان در ایام تعطیلی مدارس نگران هستیم، افزود: آموزش غیر حضوری برای تربیت دانش‌آموزان قطعا آسیب‌هایی خواهد داشت و لطمه بزرگی به لحاظ توسعه‌ بدنی، جسمی، محیطی و زیستی دانش‌آموزان می‌زند.
ثقفی با بیان اینکه اگر بازگشایی مدارس انجام نشود دانش‌آموزان در برخی از ساحت‌های تربیتی، تربیت نمی‌شوند، گفت: مثلا ساحت اجتماعی که دانش‌آموز حضور در اجتماع و ارتباط با دیگران را می‌آموزند، محقق نمی‌شود و یا ساحت زیستی تحقق نمی‌یابد که اکثر بچه‌ها در منازل در حال چاق شدن هستند و یا ساحت هنری محقق نمی‌شود و به دلیل نشستن دانش‌آموزان پای شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی تحت تأثیر این شبکه‌ها تعریف دیگری از هنر  دریافت می‌کنند.
سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران بر ضرورت توجه به ارکان تربیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش (ﺣﺎﻛﻤﻴﺖ، ﺧﺎﻧﻮاده، رﺳﺎﻧﻪ، ﻧﻬﺎدﻫﺎ و ﺳﺎزﻣﺎن) تأکید کرد و ادامه داد: بحث تربیت دانش آموزان در جامعه بالاتر از بحث آموزش آن ها باید مورد توجه قرار گیرد.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

:اشتراک گذاری این مطلب

برای استفاده از خدمات دپارتمان تخصصی خیام همین حالا عضو شوید

... انتخاب رشته، مشاوره تحصیلی، مشاوره غیرتحصیلی و

پابگاه دانش خیام