اگر در امتحانات نهایی پایه دوازدهم قبول نشدم چه کارهایی انجام بدهم؟

۱- اول از همه بدون هیچ ترس و واهمه از اینکه شاید نمره شما کمتر بشه، به تمام دروسی که زیر ۷ شدید اعتراض بزنید.

۲- منتظر جواب اعتراضات باشید و مدام از مدرسه خود این مورد را پیگیر شوید تا متوجه شوید آیا بعد از اعتراض نمره شما تغییر کرده است یا خیر.

۳- اکثر اوقات اعتراضات تاثیر گذار بوده و اگر نمره شما خیلی کم نشده باشد، از طرف حوزه اعتراضات نمره شما تا حد قبولی خواهد رسید.

۴- در صورتیکه تعداد دروسی که تجدید شدید ۱ و یا ۲ درس است، به مدرسه خود مراجعه کنید و از آنها بخوابید برای شما یک درس را تک ماده بزنند و درس دیگر را تبصره و قبولی کامل را دریافت کنید.

۵- چنانچه تعداد دروس تجدیدی شما بیشتر از ۲ درس است و بعد از اعتراض نیز تغییری ایجاد نشد، مجددا به مدرسه مراجعه نمایید و ۲درسی که سخت است را تک ماده و تبصره بزنید که قبول شوید و برای الباقی دروس تجدیدی، از مدرسه یک معرفی نامه گرفته و با در دست داشتن معرفی نامه، کارنامه، شناسنامه و کارت ملی به واحد امتحانات اداره آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه نمایید.

۶- اداره آموزش و پرورش مدارک شما را دریافت میکند و شما را به یک پایگاه تابستانی که اکثرا یک مدرسه دولتی است معرفی میکند.

۷- با در دست داشتن معرفی نامه اداره آموزش و پرورش و مدارکی که از مدرسه گرفته بودید به پایگاه تابستانی مراجعه نموده و در آنجا ثبت نام خود را قطعی نمایید.

۸- پس از ثبت نام باید در کلاس های آموزشی پایگاه تابستانی شرکت نمایید و پس از گذراندن حدود ۶هفته کلاس آموزشی، در همان پایگاه در شهریور ماه از شما امتحان جبرانی میگیرند.

۹- سعی کنید حتما در این مرحله قبول شوید زیرا در صورت قبول نشدن ، حتی اگر در کنکور قبول شوید، ورود شما به دانشگاه غیر ممکن خواهد شد و با مشکلات حدی تری مواجه خواهید شد.

🖇 راه های دیگری جهت کسب قبولی نیز میباشد که جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تا شاید نیازی به طی این همه مسیر نباشد و بتوانید از راهنمایی هایی ما بهتر استفاده نمایید.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

:اشتراک گذاری این مطلب

برای استفاده از خدمات دپارتمان تخصصی خیام همین حالا عضو شوید

... انتخاب رشته، مشاوره تحصیلی، مشاوره غیرتحصیلی و

پابگاه دانش خیام